Rüyada Zamk Görmek

0

Rüyada ağaçların salgıladığı zamktan yediğini görmek bir kimsenin fazla olan malından istifade etmeye, zamk görmek hayır ve menfaate delalet eder.

Rüyasında bazı ağaçlarda bulunan zamktan yediğini görmek, bir kimsenin fazla malından yediğine ve ondan faydalandığına delalet eder. Agaç zamkı, bulunduğu ağacın anlamına göre yorumlanır. Arap zamkı denilen ve sanayide kullanılan zamkı görmek, hayır ve menfaat ile tabir olunur. Kitre denilen bir çeşit zamk da bu şekilde yorumlanmaktadır.

İbni Şirin’e göre, rüyada zamk görmek, başkasının malına ve eşyasına işarettir. Zamk yediğini veya birinin kendisine verdiğini veya satın aldığını veya bulduğunu gören, halkın malından faydalanır. Birine zamk verdiğini gören, fazla malından başkalarına bir miktar verir.

Cabir’ül Magribi’ye göre, zamk görmek, küçük bir menfaattir. Zamk, hangi ağacın ise menfaat de o cihetten gelir. Mesela badem ağacı zamkından yediğini gören bir badem tüccarından menfaat görür. Yanında zamk olduğunu ve ondan yediğini gören, kötü huylu ve çirkin bir adamdan menfaat görür.

Rüyada sabır denilen acı zamkı yemek; boş işlerle ve sözlerle uğraşıp, bu sayede mal kazanmak hırsı olan dünyaya çok düşkün alim bir şahsa delalet eder. Sabır yediğini gören böyle bir şahısla sohbet eder.

Rüyada görülen zamk; çalışılan işte başarılı olmaya işarettir. Zamk yediğini görmek; bir kimsenin malından ve parasından gelecek faydaya işarettir.

Ayrıca Bakınız; Yapıştırıcı, Yapıştırmak.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku