Rüyada Zencefil Görmek

0

Rüyada zencefil görmek; çalışmalarınızda zamana ihtiyacınız olduğuna, başarılarınızın karşılığını mutlaka alacağınıza, sabırlı olmanız gerektiğine, elde edilmesi zor, büyük kısmettir.

Rüyada zencefil kaynatmak; bir kimseden iyilik göreceğinize, hayırlı sözler işiteceğinize, kısmetinizin artacağına, berekete delalet eder. Rüyada zencefil suyu içmek; hasta iseniz şifa bulacağınıza, pek yakında sağlığınıza kavuşacağınıza, kendinize dikkat etmeniz gerektiğine delalet eder.

Rüyada zencefilleri kavanoza veya kutu içerisine koymanız; zor işlerinizin üstesinden kolayca geleceğinize, düşmanlarınıza karşı zafer kazanacağınıza delalet eder.

İbni Şirin’e göre, rüyasında zencefil yediğini gören hasta olur ve sonunda ölür. Zencefil sattığını veya birine verdiğini görmek, kederden ve sıkıntıdan kurtulmaya delalet eder. Zencefille resim yaptığını veya boyadığını gören dünyanın boş işleri ile gururlanır. Zencefil ile Kur-an’dan bir şey yazdığını görmek iyi ve hayırlıdır. Bir başka rivayete göre de: Rüyada zencefil görmek, üzüntü ve kedere işarettir. Zencefil yediğini görmek, zarar, düşmanlık ve münakaşa yapmaya işarettir. Yediği zencefili yutmayıp tükürmek; üzüntülü ve kederli işlerinizden kurtulacağınıza delalet eder.

Bir başka rivayete göre ise rüyada zencefil görmek, sıkıntı ve üzüntü ile tabir olunur. Zencefil yediğini görmek, halk arasında hayırla anılmamaya, düşmanlığa ve malda noksanlığa işaret eder.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku