Rüyada Zerdali Görmek

0

Mevsiminde görülen zerdalinin olgunu altın, yeşili gümüş paraya, mevsimi dışında zerdali görmek hastalığa; Zerdali güler yüzlü ve ailesinin nafakası hususunda cimrilik yapan ve başkasına da hayrı dokunmayan kimseye delalet eder.

Rüyada zerdali görmek, eğer mevsiminde görülmüş ise, altın bir hediye alacağına, mevsiminde değilse, hastalığa, yeşil zerdali ise gümüş paraya delalet eder. Bir rivayete göre, rüyada zerdali görmek, kedere ve sıkıntıya yorumlanır. Rüyada zerdali alıp yediğini görmek, tatlı ise, mala; ekşi ise, kedere ve düşmanlığa delalet eder. Rüyada yeşil bir zerdali yediğini gören bir sadaka alır. Hasta ise iyileşir. Sarı zerdali yediğini gören parasını hastalığa harcar. Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen zerdali, eğer mevsiminde olursa altınlara, mevsiminde olmazsa hastalığa işarettir. Zerdali kendisinden istifade edilmeyen hastalıklı bir adamdır. Bazı tabirciler, zerdali, güler yüzlü, ailesinden geçimi hususunda cimri ve cesur bir kimsedir, dediler.

Eğer zerdali ağacından meyve topladığını gören kimse, zengin bir kadınla evlenir. Zerdali korkuya da işarettir.

Mevsiminde tatlı zerdali yediğini gören kimse, bir kadınla evlenir veya cimri ve hasta ruhlu birinden mal ve menfaat sağlar.

Rüyada yeşil zerdali yediğini görmek, sakada almaya veya hastalıktan kurtulmaya; sarı zerdali yemek,kazancını hastalığını tedavi ettirmek için harcamaya işarettir.

Rüyada ağaçtan zerdali toplayıp yediğini gören kimse, zengin fakat mala gelecek zarara işarettir.

Rüyada çürümüş zerdali görmek; cimriliğe, malın sadakasını vermemeye ve malda meydana gelecek bereketsizliğe yahut israfa, zerdali ağacının çürümesi zayıf insanlara bel bağlamaya yahut hastalanmaya delalet eder.

Rüyada zerdali görmek; tatlı, müjdeli bir haber alacağınıza da delalet eder.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku