Rüyada Zindan Görmek

0

Çok güvendiğiniz bir işte hayal kırıklığına uğrayacaksınız demektir. Sıkıntıdır.

Rüyada zindan görmek, ömür kısalığına, salgın hastalığa, büyük bir felakete delalet eder. Bir başka rivayete görede: Rüyada zindana girmek veya görmek, üzüntü, keder, zarar ve ziyana isarettir.

Zindan rüyaları genellikle hapishane rüyaları gibi yorumlanır. Zindana atıldığını gören durup dururken büyük sıkıntı alır. Karanlık bir zindan büyük dert ve beladır.

Rüyada zindanda mahkum olduğunu görmek; bir konu hakkında yanılgıya düşerek üzüleceğinize, el ve ayaklarınızın zincirle bağlı olduğunu görmek; kedere düşmeye, bu zincirleri çözdüğünüzü görmek; sıkıntılardan kurtulmaya işarettir.

Başka bir rivayete göre ise zindana girmek; vefata işarettir. Hayır sahibi bir kimse için zindana girmek, manevi yönden kuvvetlenmeye, hayra işarettir. Rüya sahibi kötü bir kimse ise; bu rüya gaflet ve kibire ve dindeki noksanlığına işaret eder. Genel olarak zindandan kurtulduğunu görmek; gamdan, gafletten ve kederden kurtulmaya işarettir. Zindandan çıktığı halde tekrar oraya dönmeyi istediğini görmek, kötü bir iş yapmaya niyet etmeye işarettir.

Rüyada zindana girip hemen çıktığını görmek; rüya sahibinin maksadına nail olmasına işarettir. Rüyada kendisini güzel bir zindanda görmek; rüya sahibinin duasının kabul olmasına işaret eder.

Ayrıca Bakınız; Hapishane.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku