Rüyada Zumer Suresi Görmek

0

Rüyada Zümer suresi okuyan veya okunduğunu görüp dinleyen kimse, kitap meraklısı olur. Birçok kitap toplar. Onlardaki ilmi öğrenerek halka faydalı olur. Kıyamet gününde iman edenlerin en ön safında bulunur. Rüyada Zümer Suresini veya ondan bir parçayı okuduğunu görmek; kıyamet günü mü’minlerle ön safta bulunmaya, güzel akibete ve kitaplara işarettir.

Rüyasında Zümer suresini okuduğunu gören, imanca güçlü olur. Bazen de bu rüya uzun ömürle tabir olunur. Bu sureyi okuduğunu görmek, iman üzere ölmeye, basiretin açılmasına, çokça sevap kazanmaya ve insanları ilmiyle hayır yoluna sevkeden bir kimseye de delalet eder.

Ibn-i Kesir demiştir ki: Kıyamet günü mü’minlerin ilk safında bulunur. Dini halis, akıbeti hayırlı olur. Çok sevap kazanır.

Nafi’nin yorumu ise şöyle: Torununu çocuğunu görecek kadar çok yaşar.

İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada Zümer suresini okumak; işiniz konusunda kariyerinizin yükseleceğine ve dini inancınızı takviye edeceğinize…

İbn-i Sirin: Allah tarafından günahlarınızın affedileceğine…

Kirmani: İşiniz konusunda iyi bir netice alacağınıza işarettir.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku