Rüyada Zulüm Görmek

0

Rüyada zulüm görmek; rüyada iktidar sahibi kimse tarafından yapılan zulmü görmek, mahvolmaya ve ülkelerin harap olmasına işarettir. Bazen de rüyada, ilim sahipleri veya Kur’an okumasını bilen kimseler tarafından yapılan zulmü görmek, Allah’ın affına işarettir.

Bazı tabirciler, rüyada zalim olduğunu gören kimse, fakir olur, dediler. Rüyada, yaptığı zulmü itiraf ettiğini gören kimse, Allah’a tövbe eder. Zulmettiği adamın kendisine beddua ettiğini gören kimse, Allah (C.C.)’in azabından sakınsın. Rüyada zulme uğradığını ve kendisine zulmeden zalime de beddua ettiğini gören kimse, kendisine zulmeden kişiye galip gelir. Rüyada kendisine zulmeden bir kimsenin kendi aleyhinde beddua ettiğini görse bu rüya müjdedir.

İbn-Şirin hazretleri demiştir ki: Zulüm ettiği kişinin zulmüne uğramaya delalet eder. Rüyada kendisinin zalim olduğunu ve ona buna zulmettiğini görmek; fey-ü felahtan uzaklığa ve sonun perişanlığına delalet eder.

Rüyada bir hükümdarın ve devlet reisinin halka zulmettiğini görmek; fitne ve fesada, memleketin harap olmasına delalet eder. Rüyada zulmettiğini gören kimse fakirliğe uğrar, evinde bereketi eksilir, rızkının kesilmesine delalet eder.

Rüyada ailesine, sevdiklerine zulmettiğini görmek; ailede baş gösterecek tartışmalara, ruhen huzursuz olacağınıza, dikkatli olmanıza uyarıcı bir rüyadır.

Ayrıca Bakınız; Zalim.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku