Rüyada Adım, Adımlamak Görmek

0

Rüyada bir yeri adımlamak, işleri plan ve programlamaya, disipline sokmayı işaret eder. Bir yerde adımlamak, temkinli ve kararlı davranmaya delalet eder.

Düz yolda yürümek, İslam’ın prensiplerine uymaya, sokakta çanta veya evrakla yürümek ehli için memuriyete, Yalınayak yürümük üzüntü ve kederin gitmesine, mutedil ve orta bir seyirle yürümek alçak gönüllülüğe, takvaya, koşarak yürümek düşmana galip gelmeye, gerisin geri yürümek dinen bozukluğa yahut başladığı işten vazgeçmeye, kibirli bir şekilde yürürken yüzüstü düşmek dünya ve ahirette hüsrana uğramaya, gökyüzünde yürüdüğünü görmek yağmur suyu üzerinde yürümeye, tek ayakla yürümek mal ve ömrünün yarısının gittiğine, sallanarak yürümek dini yönden zayıflığa, geçici şeref ve itibara; mal sahibinin böyle yürümesi, malının hesabının kendisinden sorulacağına delalet eder.

Düz ve doğru bir yolda yürüdüğünü görmek o kişi hayatında çok olumlu değişiklikler yapacağını belirtir. Başı önde eğerek yürümek, ömrünün uzun olacağına yorumlanır. Yağmur altında yürümek, ihtiyarlığında çok rahat ve mutlu bir yaşantı süreceğine işaret eder.

Rüyasında yolda yürüyen bir kimse istediği şeyi ergeç gerçekleştirecek demektir. Yürüdüğü yol ne kadar güzelse rüya o kadar iyiye yorulur.

Rüyada düz ve doğru bir şekilde yürüdüğünü gören kimse, hayırla rızıklanır. Sokaklarda yürüdüğünü ve elinde de bazı talimatlar olduğunu gören kimse, eğer ehilse kendisine memuriyet verilir. Rüyada yalın ayak yürümek üzüntü ve kederin gitmesine ve dinin güzelliğine, mutedil ve orta bir halde yürümek de, Allah (C.C.) için mütevazı bir şekilde bulunmasına işarettir. Koşarak yürümek, düşmana galip gelmektir. Gerisin geri yürümek, başladığı bir şeyden geri dönmeye, eğer bir şeye başlamamışsa, durmasına işarettir. Bazen gerisin geri yürümek, rüya sahibinin dininin bozukluğuna ve durumunun değişmesine işarettir. Kibirli bir şekilde salınarak yürüdüğünü görse rüya sahibinin dünya ve ahiretçe hüsran ve ziyana uğramasına işarettir. Kendisinin yalnız bir adamın gözeticilik sıfatıyla gezip yürüdüğünü görmesi, kendisinden o adama bir kötülük erişmesine işarettir. Bir kimsenin çalışıp ve kazanarak yürümesi, sahih amele işarettir. Yürümek, korku, tehlike ve tevekkül içinde yolculuk yapmaya işarettir. Bir kimsenin başını önüne eğerek yürümesi, onun ömrünün uzunluğuna işarettir. Bir kimsenin rüyada ihtiyar olduğundan veya bir hastalıktan dolayı bastonla yürüdüğünü görmesi, o kimsenin baston kullanmaya ihtiyaç duyacağına işarettir. Bir kimsenin tek ayağı üzerinde yürüdüğünü görmesi, mal veya ömrünün yarısının gittiğine işarettir. Cansız varlıkların yürüdüğünü görmek, şiddete ve belanın gelmesine, bazen bu rüya din ve dünya işlerinde ihtiyatlı hareket etmeye ve bunun üzerine halk tarafından yapılacak yardıma işarettir. Rüyada insanın hayvan gibi yürüdüğünü görmesi, cahil kişilerin ahlakıyla ahlaklanmaya işarettir.

Adım atıp, durmak kişinin bir karar aşamasında olduğuna işaret eder.

Rüyada bir yerin kaç metre oldugunu anlamak için orayı adımladığını görmek, ticari veya başka bir hususta zor bir durumda olduğunuz için bunu çözmeye çare aradığınıza işarettir.

Ayrıca Bakınız; Yürümek.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku