Rüyada Üzüm Görmek

0

Rüyada üzüm görmek; devamı olan toplu rızka, dostluk ve muhabbete; mevsiminde görülen üzüm, gelecek ucuzluğa ve bol geçime; mevsimi dışında görülen üzüm, vaktinden önce erişilecek hayra; yerden alınan bir salkım üzüm, bir kadın tarafından toplu mala kavuşmaya; siyah üzüm salkımı, üzüntü ve kedere; beyaz ve tabii renkteki üzüm sırf hayır ve şifaya; üzümün beyazı gündüze, siyahı ise geceye delalet eder.

Rüyada görülen yaş üzüm, en güzel rızıktır, topluca mala erişilmesine, siyah üzüm sıkıntı; tasa ve hastalığa, beyaz üzüm; hayır ve şifaya işarettir.

Rüyada üzüm görmek bir işten bol miktarda para kazanılacağını işaret eder. Kara üzüm ise sıkıntı, üzüntü ve hastalığa yorumlanır. Beyaz üzüm; iyi olaylara ve şifaya yorumlanır.

Rüyada üzüm görmek veya üzüm yemek, hayallerinizi gerçekleştireceğiniz anlamına gelir. Mevsiminde üzüm mal, paradır. Eğer üzüm ekşi ise kısmete haram karışmış demektir.

Rüyada üzüm görmek, rüyaların en iyisidir. Üzüm, bol kısmet ve mala mülke de yorumlanır. Üzüm salkımları kısmet ve geçimin bolluğuna, dünya ve ahiret işlerinin yolunda gittiğine, siyah üzüm saadet ve sağlığa; beyaz üzüm mutlu bir aile hayatına işarettir, Bir bağdan kendi eli ile üzüm topladığını görmek, hayatta bütün isteklerini elde edeceğine; üzüm sıkıp suyunu çıkardığını görmek, borçları varsa kurtulacağına; hastası varsa şifa bulacağına delildir. Üzüm suyu içmek ise uzun bir ömre işarettir.

Danyal aleyhisselama göre; hayır ve helal maldır. Vaktinde siyah üzüm yediğini görmek keder; vaktinin dışında yediğini görmek hastalıktır. Vaktinde beyaz üzüm yediğini görmek nimet, menfaat ve umduğu şeyin ele geçeceğine işarettir. Kırmızı üzüm de böyle yorumlanır. Rüyada çavuş üzümü yemek zorlukla ele geçecek mala delalet eder. Üzümü sıkarak suyunu içtiğini görmek zalim bir devlet adamına hizmet edeceğine işarettir. Bir asmadan koruk topladığını görmek rızık için yaptığı bütün çabalarının boşa geçeceğine; asmada salkım halinde siyah üzümler görmek, vaktinin dışında ise, şiddetli yağmura vaktinde ise nimete delalet eder. Ne renkte olursa olsun, kuru üzüm hayır ve bereket işaretidir.

Bir başka rivayete göre de: rüyada görülen üzüm, güzel bir rızıktır. Üzüm devam eden toplu ve geniş bir rızıktır. Mevsiminde üzüm görmek dünyada meydana gelen ucuzluğa ve bol bir maişete işarettir. Mevsiminin dışında üzüm görmek, rüya sahibinin vaktinden önce erişeceği hayırdır. Bazen de bu, vaktinden önce elde edeceği haram bir şeydir. Rüyada yerden bir salkım üzüm aldığını gören kimse, bir kadın tarafından toplu bir mala nail olur. Siyah üzüm devam etmeyen bir rızıktır.

Bazı tabirciler mevsiminde siyah üzüm, üzüntü ve keder, mevsimi dışında ise hastalıktır, dediler. Eğer üzüm askıda olursa, şiddetli korkuya işarettir, Beyaz üzüm, sırf hayır ve şifadır. Siyah üzüm cüzî bir menfaattir.

Bazı tabirciler ise üzümün azında da çoğunda da üzüntü ve keder vardır, dediler. Yere düşmüş üzümü kaldırmak az bir menfaattir. Rüyada yerden bir üzüm kaldırdığını ve çekirdeğini alıp üzümü tekrar yere attığını gören kimse, hanımıyla çekişir ve müşkül bir durumda kalır. Mevsiminde görülen üzüm, hayırdır ve kadınlardan veya onlar vasıtasıyla elde edilecek menfaate işarettir.

Mevsiminde taze üzüm çok hayırlıdır. Bir salkım yeşil üzüm yediğini gören, bir mal alacaktır. Bir salkım tatlı siyah üzüm ev eşyasıdır. Rüyasında üzümleri bir yere serip kurutan biri, yaşlılığında da darlık çekmeyecek, hatta zengin olacaktır. Bir salkım tatlı siyah üzüm ev eşyasıdır.

Ayrıca Bakınız; Asma Üzüm Şırası

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku