Rüyada Vermek ve Almak Görmek

0

Rüyada bir takım nesneleri alıp ve verdiğini görmek çeşitli şekillerde yorumlanır:

Rüyada para vermek, para almak; toplu para almak veya toplu para dağıtmak, hakkındaki tabirler genel olarak üzüntü ve kedere, bayağı rızka ve darlığa; gösterişe, üzüntü veren söze, sıkıntıya, doğrudan davranışa, para bazen dostlarla görüşmeye, sıkıntıdan sonra rahata ermeye, sözün bittiği yerde maddi imkanların devreye girmesine delalet eder.

Bir başka tabire göre para almak ve vermek veya tomarla para görmek; parlak şansa ve servete, birine para vermek; gerçek yaşamda duygusal durumunuzu yansıtır. Aşka dair sevginize hak ettiğiniz değeri bulacağınıza da delalet eder.

Rüyada bir kimsenin kendisine bir şey verdiğini gören, hayra ve ni’mete nail olur. Fakat verilen kötü bir şey ise, rüya iyi değildir. Rüya sahibinin başkasına bir şey vermesi de bu yorum çerçevesindedir. Harem ağasından bir şey almak, din ve dünya hayatı için büyük hayırdır.

Rüyada hediye göndermek ferahlıktır. Hediye sevgi ve dostluğa yorulur.
Hediye, birbirine dargın kimselerin barışmasına yorumlanır.
Hediye nikâhlanmak için kadın istemekle yorumlanır.

Rüyada kendisine bir tabak içinde taze meyve gönderildiğini gören kimsenin kızına, görücü gelir. Kızı yoksa ona hediye gönderen kimse ile onun arasında dostluk ve sevgi meydana gelir.

Rüyada hediye alıp veya vermek genellikle hayırla yorumlanır. Rüyasında bir kimseye hediye verdiğini görmek, veren ve alan için hayırlıdır. Her ikisi de arzularına ulaşırlar. Eğer verilen hediye kötü bir şey ise, alan da veren de zarar görür. Kendisine hediye verildiğini gören, sevdiği biri ile evlenir. Kendisine yaşlı bir erkek veya kadın tarafından hediye verildiğini görmek, hayra delâlet eder. Birine hediye verdiğini ve onun da bu hediyeyi kabul etmeyip almadığını görmek kötü bir söz işiteceğine işarettir.

Hediye dedikoduya yorumlanır. Rüyanızda birisinden bir hediye aldığınızı, fakat hediye paketinin içinde ne olduğunu bilmediğinizi görmek, birisinden bir kinayeli söz işiteceğinize, fakat bu sözün ne için söylendiğini anlayamayacağınıza delâlet eder. Birisine hediye verdiğinizi görmek, o kişinin size karşı olan hareketlerini beğenmediğinize işarettir. Eşinizin size bir hediye alması veya sizin ona bir hediye vermeniz, aranızda hiç yüzünden bazı dargınlıklar çıkacağına delildir.

Rüyada çocuklarınızdan birinin size bir hediye alması, onun geleceği ile ilgilenmediğinize delildir. Bir büyüğünüzün size hediye göndermesi, işinizden ayrılacağınıza işarettir.

Rüyada ödünç(Borç) almak veya vermek; Beklenmedik bir zamanda dünyanın kendisine yönelmesine, fitne çıkması korkusuyla sakınılması gereken durumlara; Değerli ve güzel bir şeyi ödünç almak ya da vermek devamlı olmayan hayra; değersiz ve istenmeyen bir şeyi ödünç almak yahut vermek sürekli olmayan üzüntüye, ödünç bir şey almak, aldığı şey nisbetinde borca girmeye yahut ödünç bir şey aldığı kimseye, o nisbette zahmet ve külfet yüklemeye; ödünç bir şey almak ihtiyaç arz etmeye, ödünç vermek günahtan tövbeye, hidayet bulmaya yahut yoksulluktan kurtulmaya, kıymetli bir şeyi, onu isteyen kimseye ödünç olarak vermek, Allah -c.c.- ile muamelesinin güzel olmasına, ödünç vermek, başkasını kendi nefsine tercih etmeye, Allah rızası için iyilik yapmaya, Hastanın biri kimseden ödünç bir şey istemesi sıkıntı ve şiddete, ödünç istediği şeyi alması vefat etmesine delalet eder.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku