Rüyada Vermek Görmek

0

Rüyada bir kimseye bir takım nesneler verdiğini görmek çeşitli şekillerde tabir edilir:

Rüyada bir kimseye yiyecek vermek; Rüyada yemek vermek hayır üzerine toplantıya işarettir. Bu rüyalar daima hayra yorulur. Rüyada yemek veya yiyecek maddesi vermek iyilik yapmak demektir.

Rüyada yemek vermek üzere sofra görmek hayatının sonuna kadar para derdi çekmemek demektir. Bir yemek sofrasına oturmak istediği makama yükselir anlamındadır. Büyük bolluğa ve huzura işarettir. Kişinin ömrü boyunca sıkıntı çekmeyeceğine işaret eder. Rüyada yemek sofrasının üzerine birçok yemekler konulduğunu ve kendisinin de sedirde oturduğunu görmek, izzet, şeref, ferahlık, sünnet, düğün, müjde, hayır ve menfaat ile tabir olunur.

Rüyada yemek sofrası kurulmuş ve her çeşit yemek konulmuş olduğu halde kimsenin sofraya oturmadığını görmek, hayır değildir.

Rüyada ölünün verdiği elbiseyi geri istediğini görmek, onun duaya ihtiyacı olduğuna işarettir.

Rüyada ölünün eski elbisesini ver¬diğini görmek, yoksulluğa işarettir.

Rüyada ölünün kendisine Kur’an veya dinle ilgili başka bir kitap verdiği¬ni görmek, ibadet ve hayra işarettir.

Rüyada ölüye bir şey sattığını görmek, o maddenin fiyatının artarak değerleneceğine işaret eder.

Rüyada ölünün kendine verilen bir şeyi reddetmesi, zarara işarettir.

Rüyada ölünün kendine sarık, fes, kasket vb. verdiğini görmek, ma¬kam sahibi olmaya işarettir.

Rüyada ölünün kendine takke ver¬diğini görmek, bir zarara uğramaya veya hastalanıp iyileşmeye işaret eder.

Rüyada ölüden bal aldığını gör¬mek, ümit edilmeyen bir yerden ka¬zanç sağlamaya işarettir.

Rüyada bir ölünün kendisine ilim öğrettiğini görmek, dinde kurtuluşa ermeye işarettir.

Rüyada vefat etmiş amcasından veya halasından bir şey aldığını görmek, mirasa veya rahata kavuş¬maya işaret eder.

Rüyada ölüden bir şey almak, iyilik ve kazanca; ölüye bir şey vermek, üzüntü ve kayba işaret eder.
Rüyada ölüden zehirli veya zararlı bir şey almak, iyi değildir.

Rüyada ölünün kötü bir şey yaptı¬ğını görmek, onun ahiret hayatı için iyi değildir.
Rüyada ölünün kendine yiyecek ve içecek verdiğini, kendinin de bunları yiyip içtiğini görmek, hayır ve menfaate; yiyip içmediğini görmek, malın eksilmesine işarettir.

Rüyada bazen ölünün kendine el¬bisesini verdiğini gören kimse, şid¬detli bir üzüntü yaşar veya ağır bir hastalığa yakalanır.

Rüyada ölünün verdiği elbiseyi giymediğini, ölünün bu elbiseyi alıp tekrar sırtına taktığını gören kimse, yakın zamanda ölür.

Rüyada ölüye elbise verdiğini ve bunu yı¬kayıp dikmesini söylediğini gören kimse, kedere düşer; ölü bu elbiseyi giyerse, rüya sahibi vefat eder.

Rüyada ölünün kendine kirli elbise verdiğini görmek, yanlış ve yadırga¬nacak işler yapmaya işarettir.

Rüyada ölünün kendine karpuz verdiğini görmek, üzüntü ve kedere, sıkıntıya düşmeye işarettir.

Rüyada ölünün bilinmeyen bir şey vermesinde sakınca yoktur.

Rüyada ölünün halka bilmediği bir şey verdiğini görmek, mahiye¬tini anlamak istediği bir konuda bilgi edinememeye işarettir.

Rüyada ölüye zehirli veya tiksinti uyandı¬ran bir şey verdiğini görmek, üzün¬tü ve kederden kurtulmaya işarettir.

Rüyada ölünün kendine yeni bir elbise verdiğini gören kimse, güç ve itibara erişir, zengin olur

Bir ölünün kendisine dünyada sevilen bir şeylerden verdiğini gören, ümit etmediği bir yerden hayra nail olur. Ölen bir kişinin kendisine yeni bir gömlek veya temiz bir elbise verdiğini görenin, ge¬niş rızk sahibi olacağı ifade edilir.

Rüyada ölünün kendine sarık verdiğini gören, hayır, menfaat ve şeref sahibi olur. Ölünün kendisine kirli bir elbise verdiğini gören, kötü işler yapar.

Rüyada ölünün rüya sahibine yemek vermesi, ummadığı bir yerden rızk elde etmesine delâlet eder. Ölünün bal vermesi, ümit olunmayan yerden mal ve kazanç elde etmeye işarettir.

Bazı tabirciler demişlerdir ki: Ölüden bir şey almak iyi, vermek kötüdür. Ölünün kendisine her ne olursa olsun bir şey vermesi ısıran ve zehirleyen haşaratın haricinde hayırlıdır. Ölüye her ne olursa olsun vermek, iyi değildir. Ancak verdiği şey, zehirli bir hay¬van yahut tiksinti uyandıran bir şey ise, gam ve kederden kurtulmaya de¬lâlet eder.

Danyal Aleyhisselam’ a göre rüyasında kendisine bir yüzük verilerek “Bununla mühürle” dediklerini gören, en büyük makama geçer, eğer zengin ise mali artar, savaşta ise kazanır, tüccar ise kazancı artar, fakir ise geçimi düzelir.

Rüyada bir kimsenin size hediye verdiğini görmeniz; aşk ve iş hayatında mutlu olacağınıza delalet eder.

Bir kimsenin kendisine iyi bir şey verdiğini görmek, hayır ve nimettir.
Eğer verdiği kabul edilecek şeylerden değilse, bunun yorumu yukarıdaki tabirin tersidir.

Rüyada kümesinizdeki hayvanlara yem verdiğinizi görmek, hayır işleriyle uğraşarak birçok fakir kimselerin geçimine yardımcı olduğunuzu ve bu yüzden büyük sevap kazandığınızı gösterir.

Rüyada piliç veya tavuklara yem verdiğinizi görmeniz; düşkün ve yardıma muhtaç kişilere yardım edeceğinize, güzel ve düzenli aile hayatına, bir topluluğa önderlik edeceğinize, kümesteki tavuklara yem verdiğinizi görmeniz; kadınlar ve evli kimseler için bolluk ve zenginliğe delalet eder. Rüyada yem verdiğiniz tavukların yumurtladığını görmek eşiniz veya bir hanım tarafından elde edeceğiniz mal ile tabir olunur.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku