Rüyada Virane Görmek

0

Yıkık dökük, metruk bir harabe vaaz ve nasihate, yıllara ve sayılı günlere, yurdundan ayrılmış kimselerle bir araya gelmeye; Tehlikeli ve harap bir yerde, yoksul olduğunu görmek vefat etmeye, Harabelerin onarılması ve restorasyonu iyilikle emredip kötülükten sakındırmaya delalet eder.

Rüyada virane görmek, gurbetten haber alacağınıza, uzaktaki bir yakınınıza kavuşacağınıza ve nasihate ihtiyacınız bulunduğuna delalet eder. Bir rivayete göre, virane görmek, bazı isteklerinize kavuşacağınıza da delildir.

Rüyada viran olmuş harap bir yer görmek, bazı kere de senelere, sayılı günlere veya şehir halkından kendisinden hicret eden kimselerle cem olmaya delâlet eder.
Rüyada iyilikle emredip, kötülükten men ettiğini görmek, bu viranelerin yenilenmesine işarettir.

Bir kimsenin rüyada viran olmuş bir yere girdiğini, içinde yazı yazdığını veya kitap okuduğunu görmesi, ilim ve hikmet ehli olmaya delâlet eder.
Rüyada virane bir mekan görmek ve orada hiç kimseyi bulamamak gam ve kedere delâlet eder.

Yine rüyada bir camii şerifin harap, virane olduğunu, eski halinden hiçbir şey kalmadığını görmek, o mahallin âmirinin değişeceğine ve yeni gelecek âmirin adalet üzere iş yapmayacağına alâmettir.

Rüyada bir yerin yıkılıp virane olduğunu görmek, o yerin halkının perişan olacağına, sıkıntılara ve hastalıklara işaret eder.

Rüyada virane bir yerin, sağlam ve güzel yapılı bir yere döndüğünü gören kimsenin dini güzelleşir, hidayete döner. Bir kimse oda, ev ve köşkünden bir şeyin içe doğru düştüğünü görse, rüyayı görenin kaybı varsa bulunur. Yanında kızı veya kız kardeşi yahut bunlardan başka, evlenme yaşıma gelmiş kız varsa, taliplisi çıkar. Evinin hepsinin veya bir kısmının üzerine yıkıldığını gören kimsenin evinden birisi ölür.

Yahut evin sahibesine büyük bir musibet gelir. Bir kadın rüyada evinin bacası ve tavanının yıkıldığını görse, kocasının ölmesine yorumlanır. Rüyada yıkılmış ve viran olmuş bir yerde bulunmak, faydasız bir topluluğa gösterilen ilgiyi ifade eder. Rüyada viran bir yer görmek, ev halkının veya akrabaların dağılmalarına işaret eder. Bu rüya kesinlikle hayra yorumlanmaz. Memleketin harap olmasına, oradaki devlet başkanlarının vefatına yahut halka zulmüne işarettir. Kendisini bir viranede gören, karşılık vermeye ve savunmaya gücü olmayan düşmanla karşılaşır. Bir mahallin zelzele veya başka bir afetle harap olduğunu görmek, orada büyük adamların iktidarsız olduklarına veya onlardan birisinin öldürüleceğine; ev duvarının sel île yıkıldığını görmek, ev sahibinin zulme uğrayacağına; sağlam bir yerin harap olup yıkıldığını görmek, o yerde bir musibet çıkacağına işarettir.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku