Rüyada Yaprak Görmek

0

Rüyada ağaç yaprakları elbiseye, gönül ferahlığına, İncir ağacının yaprakları üzüntüye, Kitap yaprağı yemek ilme delalet eder.

Yeşil yaprak murada ermek anlamındadır. Sararmış, kurumuş, bir yaprak hayal kırıklığı yaşamak demektir. Bir ağacın, dalın yapraklanması, istediğiniz şeylerin olacağını işaret eder. Yeşil yaprak iyi bir umut, kurumuş yaprak ise hayal kırıklığıdır. Ağacın yapraklanması ise hayallerin gerçek olacağına işarettir.

Rüyada yaş ve yeşil yapraklar görmek, ağaç üzerinde ise iyi ve müjdeli habere, sağlık ve mutluluğa; yerde ve dalından kopmuş ise, küçük bir üzüntü ve hastalığa delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada yaprak görmek, rüya sahibinin kazançlı bir işle uğraşıp bol para kazanmasına işarettir. İş hayatında büyük başarılar kazanılacak. Kurumuş yaprak, hayal kırıklığı demektir.

Rüyada ağacın yapraklanması ise hayallerin gerçek olacağına işarettir. Rüyada yeşil yaprak görmek; sağlık ve sıhhate, kuru yaprak; hastalığa, bazı yorumculara göre ise; bol kazançlı bir işe başlamaya işarettir. İş hayatında büyük başarılara imza atacaksınız. Eğer kurumuş yapraklar gördüyseniz, hayal kırıklığına uğrayacağınız anlamına gelir.

İbn-i Sîrîn: Mevsiminde ağaçta yaprak görmek; ahlaka…

Ağaçtan yeşil yaprak koparmak veya başkasının size yeşil yaprak verdiğini görmek; ahlakınızın güzel olduğuna işarettir.

Kirmanî: Ağaçtan taze yaprak kopardığınızı görmek; kopardığınız miktar kadar elinize para geçeceğine işaret eder.

Cabir Mağribî: Tatlı meyve ağaçlarının yaprağı güzel ahlaka, ekşi meyve ağaçlarının yaprağı ise kötü ahlaka yorulur.

Çağdaş Ulema: Ağaç veya bitki yaprağı görmek; doğadaki değişikliklere…

Kitap yaprağı görmek; ilim öğreneceğinize…

Yeşil ve güzel yapraklar görmek; bir arzunuzun gerçekleşeceğine…

Renkli veya solgun yapraklar görmek; endişe ve ümitsizliğe…

Yaprakların döküldüğünü görmek; sıkıntı ve bedbahtlığa işarettir.

Ayrıca Bakınız; Ağaç, Kitap.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku