Rüyada Yargıç Görmek

0

Rüyada yargıcı güzel yüz ve vasıfta görmek; ilimden veya doğru yola götürecek şeylerden arzu ettiğine nail olmaya delalettir. Rüyada yargıç görmek; ilim, irfan ve hikmet sahibi olmaya, ana-babaya, üstada, terbiyeciye, insanın hak ve adaletten arzu ettiği şeylere delalet eder.

Rüyada adalet üzere hüküm veren bir yargıcı görmek; makam sahibi olmaya, Allah-u Teala’nın o kişiden razı olacağına, ve onu nimetlendireceğine delalet eder.
Rüyada yargıç huzuruna çıkıp hesaba çekildiğini görmek; zor ve şiddetli işlerden kurtulmaya, sonun selametine delalet eder. Kendisinin yargıç olup halkı hesaba çektiğini görmek; yüce mevkiiye, izzet ve şerefe delalet eder.

Rüyada yargıç görmek, paylaşma, tartışma, düşmanlık ve adaletle yorumlanır. Yargıcı güler yüzlü görmek, iyi; asık suratlı görmek, iyi değildir. Ehil bir kimsenin rüyada yargıç olduğunu görmesi, hayra, menfaate, mutluluk ve makama işaret eder.

Rüyada adaletle hükmeden bir yargıç olduğunu görmek, iş ve mesleğinde insaf ve merhamet ölçülerini muhafaza etmeye işarettir. Doğru sözlü, dürüst insanları şahit olarak dinleyip adaletle karar ve¬ren bir yargıç görmek, insanı kurtaracak ve onları her iki dünyada mutlu edecek prensiplere işaret eder.
Ayak takımını, sıradan ve şüpheli kimseleri şahit olarak dinleyen bir yargıç görmek, rüşvetçi, zalim yargıca işarettir.

Bazen yargıç görmek, gerçek adaletin tecelli edeceği mahşer yerine, hesap gününe işaret eder.
Yüksek yargı organlarında görevli bir yargıç görmek veya kendisi böyle bir yargıç olmak, yüksek bir makama gelmeye işarettir. Rüyada meçhul bir yargıç görmek, Rabbü’lâlemin’i görmek gibidir.
Hasta biri rüyada yargıç yanına çağrıldığını görse, vefat eder. Yargıç rüyası; yargıcın tavır ve davranışları, kılık kıyafeti göz önünde bulundurularak yorumlanır.

Rüyanızda bir yargıç gördüyseniz, kavgalı günler geçireceğiniz anlamına gelir. Özel hayatınızda ve işinizde gerilimli bir dönem yaşanabileceğine de işaret eder. İnsanın hayatını etkileyecek biridir. Kişi rüyasında yargıç olursa iyi bir duruma gelir.

Rüyada yardımcı yargıç görmek; boş şeylere yardım eden bir adamı görmeye delalet eder. Kişinin rüyada kendi evi içinde beyaz elbise giymiş bir yargıcın bir takım yardımcılarını görmesi; üzüntü ve kederden veya hastalıktan kurtulmaya, korkudan emin olmaya delalet eder. Eğer yargıç yardımcılarının üzerinde siyah elbiseler bulunursa, tam tersi üzüntü ve kedere delalet eder.

Ayrıca Bakınız; Hakim.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku