Rüyada Yeşillik / Yeşil Alan Görmek

0

Rüyada yeşillik ve yeşil alan görmek; Yeryüzünde görülen yeşil alanlar din ve dünya güzelliklerine, maddi ve manevi hayırlara, Su ile birlikte görülen yeşillik her türlü üzüntü ve kederden kurtulmaya, sevinç ve mutluluğa delalet eder.

İmam Nablusi buyuruyor ki; rüyada yeşillik alan, çimenlik görmek mutluluktur. Rüyada bahçenizi çimlendirdiğinizi görmek, zahmetsiz ve eziyetsiz kazanç elde edeceğinize, ev halkına rahat ve huzurlu günler yaşatacağınıza delalet eder. Bahçenizin her tarafına çeşitli çimenler ve çiçekler ektiğinizi, sarmaşıklarla süslediğinizi görmek, dünya varlıklarının her türlüsünden evinizi donatacağınıza ve çocuklarınızla yurt sevgisi aşılamak ve aile bağlarını kuvvetlendirmek için elinizden geldiğince çalışacağınıza işarettir.

Rüyada yeşillik alan, çayır ve çimen İslamiyet’in esasları olarak yorumlanır. Bu bakımdan rüyasında bahçesini çimenle bezediğini görmek, kalbini İslamiyet’in nurları ile doldurduğuna delildir. Büyük bir kırda türlü otlar ve yabani çiçekler topladığını görmek İslamiyet’in her türlü manevi nimetlerinden faydalandığına ve kendisine ahiret yolculuğunun şartlarına hazırladığı manasına gelir. Maddi dünyada da o kimse bütün dünya nimetlerinden faydalanır. Fakirse zengin olur, zenginse malı artar, çocukları salih amelli birer iyi evlat olarak yetişirler. Anne ve babalarına itaatli ve yurda faydalı birer kişi olurlar. Bu rüya sahibi ömür boyu hastalık nedir bilmez, sıkıntı ve yokluk çekmez, onun bu mutluluğu bütün ailesini de ayni derecede mutlu ve sağlıklı kılar. Rüyada yeşillik alan, çayır çimen görmek, bu türlü kıymetli bir semboldür. Bütün tabirciler bu rüyanın bu derece kıymetli oluşunda birleşmişlerdir. Çünkü yeşillik alan, çayır ve çimen aynı zamanda Cennet’in süsünden ve ziynetinden dünyaya akseden bir örnektir. Rüyada çimen görmek dünya varlığına işarettir. Rüyasında çimenlere uzandığını görmek, tüccar ise, bol kazanca memur ise terfi edeceğine, hasta ise iyileşeceğine, yolcu ise ve yolda bir yolcusu varsa, döneceğine veya yola çıkacağına, halktan biri ise işlerinin iyileşeceğine, fakir ise hal ve vaktinin düzeleceğine delalet eder. Rüyada çimli bir sahada gezindiğinizi görmek, içinizde taşıdığınız bir hissin tekrar yeşerdiğine ve ümitlerinizin yakında hakikat olacağına yorumlanır. Rüyada çayırlık bir yeri görmek, zahmet çekilmeden elde edilecek rızka veya hanıma veya manevi ilme ya da devam eden sadakaya işarettir. Çeşitli yeşil alanlar, otlar, çiçekler ve çayırlar, dünyaya ve mala işarettir. Bazen de yeşillik alan çayırlık, hazine ve pazar gibi kendisine dünya malı elde edilen ye re işarettir. Bazen yeşillik alan ve çayırlık görmek, İslamiyet’e işarettir. Rüyada çayırlık veya otluk bir yerde ot topladığını veya yediğini gören kimsenin, durumuna bakılır, eğer o kimse fakirse zengin olur. Zengin ise, zenginliği artar. Eğer dünyadan sevgisin kesmiş ve takva yolunu seçmiş bir kimse ise, dünya ziynetlerine aldanır ve yine ona meylederek eski durumuna döner. Rüyada bir çayırlıktan diğer bir çayırlığa geçtiğini gören kimse, dünyalık arzusu ile bir çarşıdan diğer bir çarşıya ve bir meslekten diğer bir mesleğe geçer.

Ayrıca Bakınız; Çayır, Çimen.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku