Rüyada Yokuş Görmek

0

Rüyada dik bayır yahut yokuş bir yeri çıktığını görmek bir zorluğun üstesinden gelmeye, azmi nispetinde dünya ve ahiret kazancına gayret göstermeye, yokuş kalın kafalı kadına yahut tatlı dille yola getirilen zorbaya, yokuş çıkmak ilim yolunda çalışmaya, güzel bir yol izlemeye, güzel siyaset uygulamaya, hikmetli işler yapmaya, kadir ve kıymetinin artmasına. Yokuş aşağı inmek zorluktan sonra kolaylığa yahut bir işi sonuçlandıramamaya delalet eder.

Bir kimse rüyada bir yokuşu çıkıyorsa, olaylar karşısında daha güçlü olmalı, ve güçlüklere dayanmalı demektir. Rüyada yokuş çıkmak; güç, dayanıklılık anlamlarına gelir. Olaylar karşısında güçlü davranıp zarar görmeden atlattığınız anlamına gelir.

Rüyasında bayırdan aşağıya inen kişi işte güçlükle karşılaşır. Koşarak indiğini gören kişi de toplumdaki yerini kaybeder. Rüyada bir bayıra tırmandığını gören kişi de kendi gayretiyle yükselir ve hatta başa geçer.

Rüyada ihtiyacı için sarp bir yokuşa çıktığını gören kimse, rüyadaki azmi nispetinde dünya veya ahiretini kazanmaya gayret gösterir, bazen de sarp yokuş kalın kafalı bir kadına veya gönül okşamak suretiyle yola getirilen zorba adama işarettir, bazen sarp yokuş kendilerinden mal ve canı hakkında emniyet edilmez arkadaş ve ortağa işarettir.

Rüyada sarp yokuş görmek; “fakat o sarp yokuşa saldıramadı.” ayetine göre kişiyi tehlikelerden kurtaran bir işe işarettir. Sarp yokuşlar, hayırsız, sıkıntılı ve tehlikeli şeylere işarettir. Rüyada sarp bir yokuştan inmek ise, bütün bunlardan selamete ermektir. Bazen, sarp yokuş görene, azap edilir ve haddi bildirilir. rüyada sarp bir yokuşa çıkmak, ilim tahsil etmeye, güzel siyaset yapmaya, sözünde durmaya, veya iyi bir muamele yapmak suretiyle rüya sahibinin kadrinin yükselmesine işarettir. Eğer rüyada sarp bir yokuşun zirvesinden ta dibine kadar düştüğünü görse, iyi olan durumunu kaybeder, dinden dönme noktasına gelir. Bir kimsenin rüyada sarp yokuşu veya küçük bir tepeye ya da dam ve bunlar gibi şeyler üzerine çıktığını görmesi, o insanın istediği ve arzu ettigi ihtiyaçlarını elde etmesine alamet sayılır. Bir kimse bir tepeden veya köşkten yahut dağdan indiğini görse, arzu ettiği şeyi tamamlayamaz.

Ayrıca Bakınız; Rampa.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku