Rüyada Yüksük Görmek

0

Rüyada iğnenin parmağa batmasını önlemek için parmak ucuna takılan küçük mahfazayı ( yüksüğü) görmek eşe, çocuğa, rızka, binite, yolculuğa, yakasını bırakmayan alacaklıya, Yüksüğü yanlış yere takmak zina yapmaya yahut bir yakınının hastalanmasına delalet eder.

Rüyada dikiş dikerken elinize batmaması için parmağınıza taktığınız yüksüğü görmek, aile fertlerinizden birinin işlediği bir hata yüzünden size yapılan şikayeti onu savunur şekilde idare ettiğinize ve o kimseye de gerekli nasihatte bulunduğunuza delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada yüksük görmek, rızka, çocuğa, zevceye veya azgın çocuğa yahut bineğe veyahut yolculuk yapmaya, ya da kendisinden ayrılmayan alacaklıya işarettir.

İnsanın rüyada yüksük görmesi, rızka, evlada, zevceye, binek hayvanına veya yolculuğa delâlet eder. Bazı kere de yüksük görmek, darlık ve sıkıntıya, bazen da yarış yapan çocuklar için birincilik almaya delâlet eder. Rüyada bir ölünün parmağında yüzük görülmesi; “Onlar için demirden kamçılar da var” (Hac, 21) mealindeki âyet gereğince o ölünün azaba uğradığına delâlet eder.

Rüyada yüksük görmek uzun zamandır görmediğiniz bir yakınınızla veya dostunuzla karşılaşacağınıza ve bundan çok mutluluk duyacağınıza, rızkınızın genişleyeceğine, evliliğe, çocuk sahibi olmaya işaret eder.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku