Rüyada Zarar ve Musibete Erişmek Görmek

0

Rüyada kendiniz sebebiyle zarar ve musibete uğradığınızı görmeniz; üzüntü ve sıkıntı ve kederlenmenize, dini vecibelerinizi yerine getirmeniz, Allah’ın emir ve yasaklarına uymanız gerektiğine delalet eder. Hak din ile aramızdaki her türlü uyuşmazlığı, anlaşmazlığı ve sürtüşmeyi birer dini musibet saymamız gerektiği gibi, hak dine karşı olan kabalığımızı, küstahlığımızı, inadımızı, anlayışsızlığımızı ve kulak tıkayışımızı da birer dini musibet görmemiz mümkündür.

Eğer bir insan, günahları düşünmüyorsa, yahut ahireti bilmiyorsa veya Allah`ı tanımıyorsa onda öyle dehşetli bir hastalık var ki, ondaki maddi ve bedensel hastalıklardan milyonlarca kat daha büyük ve daha dehşetlidir. Çünkü maddi hasatlıklar sadece dünyamızı tehdit ederken, manevi hastalıklarımız olan günahlar, tereddütler şüpheler, -Allah korusun- ebedi hayatımızı tehdit etmektedir.

Rüyada yaşadığı musibetten Allah’a sığındığını, bundan kurtulmak için dua ettiğini veya “innâ iillâhi ve innâ üeyhi râciûn” dedi¬ğini gören kimse, Allah’ın razı olacağı bir iş yapar ve içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtulur.

Rüyada başına zarar ve musibet geldiğini bunu isyanla karşıladığını görmek, şaşkınlığa ve ıstırabın artmasına işarettir. manevi musibet olan dini musibet, ahiretimizi tamir değil, tahrip eder. Çünkü, akıl ve kalplerdeki şüpheler insanın imanını tehdit etmektedir. Ama maddi hastalıklara sabır gösterenler için, o ibadet büyük bir manevi kazanç kaynağı olur. Bela ve sıkıntılardan korunmak veya kurtulmak için sağlam bir imana sahip olmak gerekir. Bu da aklı ve kalbi tatmin eden bir imanı elde etmeyi sağlayacak eserleri okumakla olur.

Bazen başına bir musibet geldiğini görmek, düşmanın sevineceği bir gelişme yaşanmasına işarettir.

Rüyada bir kimsenin zarar ve musibete ulaşması hastanın ölümüne, hapisliğine, fakirliğe ve körlüğe de delalet eder.

Bir kimsenin rüyada zarara uğradığını görmesi, itikadının bozukluğuna yahut hidayetten sonra küfürüne işarettir. Rüyadaki zarar ve ziyan, insanın işlediği günahtır.

Rüyada zarardan kurtulduğunu gören kimse; iyi ameller işlemeye, hasta ise hastalıktan şifa bulmasına, sıkıntı ve üzüntü veren durumlardan rahata ermesine işaret eder.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku