Rüyada Zurna Görmek

0

Rüyada Zurna görmek çeşitli şekillerde tabir olunur; Zurna çalan kimseyi görmek üzüntü ve kederin gitmesine, hesap yapan kimseye yahut ağlayıp, sızlamaya delalet eder.

Rüyada Zurna; haber, söylenti, dedikodu, beklenmedik olaydır. Bu olaylar kişinin çevresini de ilgilendirir. Yine rüyada zurna, ney ve kaval gibi şeyler görmek, ölü üzerine ağlayan bir kadına işarettir.

Rüyada zurna görmek, davul gibi tabir olunur. Bir rivayete göre, zurna görmek ve çalındığını işitmek iyi bir söz işitmektir. Ebu Sait El-Vaiz’e göre; rüyada hastanın bulunduğu bir yerde zurna çalındığını görmek, ölü üzerine ağlamaya delalet eder. Rüyada büyük bir kişinin kendisine bir zurna verdiğini gören, ferah ve sevince kavuşur. Bir başka rivayete göre de: Rüyada zurna görmek, oyuna, hareket etmeye ve fitneye işarettir. Bazen ferahlık ve sevince işarettir. Rüyada zurna çaldığını ve parmaklarını onun delikleri üzerine koyduğunu gören kimse, Kur’an’ı ve onun manasını öğrenmeye ve Kur’an’ı güzel okumaya çalışır. Rüyada zurna çalmak hasta için, ölümüne; koğucu için, onun koğuculuğuna ve çocuk isteyen kimse için de, onun çocuğa nail olmasına işarettir.

Rüyada zurna görmek fitneye delalettir. Rüyasında zurna çaldığını görmek, hasta kimse için vefata delalet eder. Ruyada makam sahibi bir kimsenin kendisine zurna verildiğini görmesi sevinç ve rahata ermesine delalet eder.

Rüyada elinde altından bir zurna olduğunu ve onu çaldığını görmek; alimler için ilimlerinin intişar edeceğine delalet eder.

Rüyada Zurna görmek; uzun zamandır görüşmediğiniz bir arkadaşınızla tekrar bir araya geleceksiniz demektir.

Ayrıca Bakınız; Kaval.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku