Rüyada Yatak Görmek

0

Rüyada yatak görmek; kadına, rahatlığa, çocuğa, yatak satın almak evlenmeye, satmak ise boşanmaya yahut hanımı hasta ise vefatına, yumuşak yatak iyi geçimli kadına, geniş yatak onun huy ve ahlak güzelliğine, yeni yatak kadının genç ve zindeliğine, yün, kıl ve pamuktan mamul yatak zengin kadına, ipek yatak ateist kadına, beyaz yahut yeşil yatak dindar kadına, siyah yatak kötü ahlaklı kadına, yatağı dürmek ve bir köşeye kaldırmak aile içi küçük tatsızlıklara, yatakta uyuduğunu görmek korktuğundan emin olmaya yahut dinde gaflete delalet eder.

Rüyada yatak görmek, yeni bir aşk macerasına atılacağına yorumlanır. Genelde yatak rüyası görmek yola çıkmak anlamındadır. Temiz bir yatak görmek, güzel ve eğlenceli bir tatile çıkacak demektir. Rüyada eve yatak almak rüyayı gören bekar ise, istediği kimseyle evleneceğine yorumlanır. Yatağını satan veya atan kişi eşinden istifa eder demektir.

Rüyada yatak görmek; yolculuğa çıkacağınızın veya taşınacağınızın işaretidir. Temiz bir yatak, uzun süredir sizi meşgul eden bir sorunun çözümleneceği anlamına gelir.

Rüyada yatak görmek; genel olarak yoldur. Eve yatak almak bekarlar için evlilik, evliler için kısmettir. Rüyada yatak görmek, yeni bir gönül macerası geçirmekle yorumlanır.

Kirmani’ye göre; rüyasında bilinmeyen bir yerde bir yatakta olduğunu gören bir memuriyete girer veya tarla satın alır ve yahut eline mülk geçer. Bir sedir üzerine serilmiş bir yatak üzerinde oturduğunu gören, şerefe nail olur.

Cabir’ül Mağribi’ye göre; rüyada yatak görmek, istirahat ile tabir olunur. Rüyasında yatağını evinden çıkardığını ve tekrar içeriye aldığını gören eşinden ayrılır ve yeniden evlenir. Birbiri üzerine yataklar serdiğini gören, bu yatakların sayısı kadar evlenir. Yatağının fareler tarafından yenildiğini görmek karısının diğer biri ile ilişkide bulunduğuna ve onun da buna razı olduğuna delalet eder.

Yatağının havada dolaştığını gören eşinden ayrılır. Eğer yatağı yere düşerse hasta olur ve sonra iyileşir. Yatağının yüksek bir yerde serili olduğunu gören, itibarlı olur.

Danyal aleyhisselama göre; eski bir yatağın yenileştiğini görmek, eşinin bozuk ahlakının düzeleceğine işarettir. Yeni yatağın eskileştiğini görmek, bu rüyanın aksiyle tabir olunur. Rüyasında yeşil olan yatağının kırmızı renge dönüştüğünü görmek, eşinin iyi ahlakının kötüye meyline, kırmızı yatağının yeşil renge dönüştüğünü görmek iyiye meyil edeceğine delildir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen yatak, kadındır. Rüyada yatağını sattığını gören kimse hanımını boşar. Eğer hanımı hasta ise ölür. Bir kimse rüyada yatağı üzerinde bir köpek veya bir domuz görse, fasık bir adam, hanımı hakkında o kimseye hıyanet eder. Yatak, rahatlıktır. Yatağın yumuşak olması hanımın kocasına itaat etmesidir, genişliği kadının ahlak ve tabiatının güzelliği, yeniliği kadının gençliğidir. Eğer yatak yün, veya pamuktan olursa, kadının zengin olmasına, beyaz olursa, kadının dindar olmasına, siyah olursa, kadının Allah (C.C.)’ın razı olmadığı bir amelde bulunduğuna, yeşil olursa, kadının dindar, ibadet, itaatkar ve namusunu koruduğuna işarettir. Rüyada bir yatak satın aldığını gören kimse, bir kadınla evlenir. Eğer aldığı yatak, yeni ise evleneceği kadın güzel, kapalı ve namuslu olur. Yatağının yırtıldığını gören kimsenin hanımı, fesatçı, ahlaksız ve dinsizdir. Yatağının yer değiştirdiğini gören kimse, hanımını boşar. Tanımadığı bir yerde tanımadığı bir yatağı görmek, o yatağın büyüklüğü nispetince rüya sahibine isabet edecek bir arsaya işarettir. Bir kimsenin rüyada yatağında gördüğü iyilik, kötülük, fazlalık ve noksanlığın tabiri o kimsenin hanımına aittir. Yatağını terk ettiğini ve başka yatak satın aldığını gören kimse, hanımını terk ederek başka bir kadınla evlenir. Yatağı ile beraber başka bir yatak da olduğunu gören kimse, hanımı üzerine başka bir kadın alır. Yatağını bir yerden diğer bir yere değiştirildiğini gören kimse, her yerde hanımlarından kaçar. Yatağın topladığını ve bir tarata koyduğunu gören kimse, hanımından veya hanımı ondan kaybolur yahut hanımından uzak olur, ya da bu gibi şeyler meydana gelir. Rüyada bir yatak üzerinde uyuduğunu gören kimse, korkar, bazen de dininde gaflette bulunur.

Rüyada tertemiz, düzgün ve beyaz bir yatak görürseniz, bu, tasa ve kederlerin biteceğine işarettir. Kadının yatak yapması, yeni bir sevgili ve mutlu olacağı işlerle ilgilenmesi anlamı taşır. Açık havada bir yatakta uyumak, iyi ve hoş deneyimlerin yanı sıra maddi durumunuzun da iyileşeceğine işarettir. Yatağı ıslatmak, hastalık ya da iş hayatının kötü gitmesi demektir.

Rüyada bir yatakta hasta ya da ölü görmek; devamlı bir kedere uğrayacağınıza, yatağınızı evden dışarı attığınızı ve tekrar içeri aldığınızı görmek; eşinizden boşanıp tekrar eşinizle evleneceğinize, yatağınızın fare tarafından yendiğini görmek; eşiniz sizi aldatmaya çalıştığına, yatağınızın havada uçtuğunu görmek; eşinizin öleceğine, yatağınızın yüksek bir yerde serili olduğunu görmek; şeref ve itibarınızın artacağına, yatak eski ve kirli ise; geçimsizliğe, yatak yeni ise; iyi geçinmeye, yatakta uyumak; sıkıntı ve stresten kurtulmaya, yatakta yalnız bulunmak; bir tehlikeye, yatağın bozulduğunu görmek; sırlarınızın açığa çıkacağına işarettir.

Ayrıca Bakınız; Döşek, Yastık, Yorgan.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku