Rüyada Yıldız Görmek

0

Rüyada yıldız görmek; İnsanların şerefli ve değerli olanlarına, evinde birtakım yıldızlar görmek, böyle kimselerin konukluğuna, yıldızı elinde görmek şerefli bir evlada, gökten bir yıldız düştüğünü görmek, oradaki şerefli insanlar için musibet ve belaya, güneş sistemindeki gezegenleri görmek bütün güzel sanatlara, ilim ve ticarete, yıldızların gökyüzünden çekip gittiklerini görmek malının elinden gitmesine, hasta ise vefata, yıldızı çiğnemeden yutmak, iyi kimselerin işine olumlu olarak müdahale etmesine yahut din büyüklerine Allah korusun sövmeye, yıldızı emmek ilim öğrenmeye, yıldızları gezdirdiğini görmek yönetici olmaya delalet eder.

Rüyada yıldızlı gökyüzü gören kimsenin, mutlu olacağına, şansının iyi olacağına ve para sıkıntısı çekmeyeceğine yorumlanır. Yıldız kayması ise, kötü haber almak demektir.

Yıldızlarla dolu bir gökyüzü gördüyseniz, mutluluğun, şansın, zenginliğin ve sağlıklı bir yaşamın işaretidir. Rüyada yıldız görmek kişinin tüm hayallerinin gerçek olacağına işaret eder. Rüyada yıldız görmek, rüya sahibinin bilgili bir kimse olduğuna ve her işinde temkinli davrandığına işarettir.

İbn-i Kesir’e göre, genellikle gökyüzünde yıldız görmek, şansının açık ve parlak olacağına işarettir. Birçok yıldızın kendi malı olduğunu görmek, akraba ve sevdiklerinin kendisine saygı duyduklarına ve ona bağlı bulunduklarına delalet eder. Gökyüzüne yükselerek, bir yıldızı avuçlayıp elinde tuttuğunu gören, eğer çocukları varsa, çocuklarının kendi sözünden çıkmayacaklarına, her birinin hayırlı birer evlat olarak yetişeceklerine; çocukları yoksa, dünyaya getireceği çocuklarından, büyüdüklerinde çok büyük menfaatler göreceğine delalet eder.

Rüyada yıldız görmek; gökyüzünden bir yıldıza işarettir. Rüyada gökten bir yıldız düşüp kendisini yaraladığını görmek, bir şeytan şerrine uğrayacağına, işlerinin ters gideceğine işarettir. Kendisini düşmanlarından sakınması gerekir. Bir gemide olduğunu ve gökten düşen bir yıldızın gemisini batırdığını gören, ticaret yapıyorsa işinden ayrılır. Ev kadını ise eşinden boşanır ve bir musibete uğrar. Kendisine kendi yıldızı olduğunu söyledikleri bir yıldızın çok parladığını görmek, şerefinin ve zenginliğinin artacağına, işinde yükseleceğine; aksine o yıldızın kararıp, kaybolduğunu görmek, hayatının kötü günlere doğru kaydığına, ve zorluk içinde ömür süreceğine işarettir. Tanınmış bir yıldıza bakıp, onun diğer yıldızlardan daha fazla parladığını görmek, iyi yolda ve hidayete doğru gittiğine delalet eder. Bir yıldızın gökyüzünden kayarak kaybolduğunu görmek, uzun bir yolculuğa çıkacağına işarettir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada yıldız görmek, insanların şereflilerinden birisine işarettir. Rüyada evinde kendi yanında birtakım parlak yıldızların toplanmış olduğunu gören kimsenin, yanında halktan ileri gelen ve şerefli insanlar toplanırlar. Evinde gördüğü yıldızlar parlak değilse, halkın ileri gelenleri ve şereflileri birtakım musibetten dolayı yanında toplanırlar. Elinde bir yıldız gören kimsenin, şerefli bir çocuğu olur. Bir kimse rüyada gökten, yere bir yıldız düştüğünü görse, orada şerefli insanlar hakkında bir musibet ve bela meydana gelir. Rüyada evinde birçok yıldızların bulunduğunu gören kimsenin, nesli çoğalır. Rüyada dokuz gezegeni görmek, san’at, ticaret, ilim ve saltanata işarettir. Rüyada ışıklı ve parlak bir yıldız gören kimse, sevinç ve ferahlığa erişir. Yıldızların gökten gittiklerim gören kimse, zengin ise, mali gider. Fakirse ölür. Rüyada büyük ışıklı ve parlak bir yıldız gören kimse, hayır, ihsan, nimet ve bilgiye erişir. Bir kimse rüyada büyük bir yıldızın yerinden düştüğünü görse, o şehirde ileri gelenlerden birisi ölür. Rüyada küçük yıldızları eliyle aldığını gören kimse, şöhrete ve halk arasında şeref ve azizliğe erişir. Yıldızların başı ucunda olduğunu gören kimse şerefli bir zata hizmet etmekle akranına üstün gelir. Bir yıldıza bindiğini gören kimse, devlet, memuriyet, kuvvet, hayır, menfaat ve reisliğe erişir. Bir kimse yıldızları tavanın altında olduklarını görse, oranın harap olmasına ve yıldızların ışıklarının evin içine aksetmesine veya ev sahibinin ölümüne işarettir. Bir kimsenin rüyada yıldızların açılıp ve dağıtıldığını görmesi, büyük kimselerin ölümüne ve birçok askerlerin öleceği bir harbin çıkmasına işarettir. Yıldızların gökten yere düşmesi ve dağılması, birçok kavmin helak olmasına işarettir. Büyük yıldızların düşmesi insanların reislerinin, üstat ve mütehassısların kuvvetine işarettir. Küçük yıldızların düşmesi, zayıf ve meçhul kimselerin ölümüne işarettir. Bir kimsenin rüyada gündüzün yıldızları görmesi, rezilliğe, şöhrete, büyük hadiselere, musibetlere ve tehlikeli şeylere işarettir.

Yıldızlarla dolu bir gökyüzü mutluluk, şans, zenginlik ve sağlık demektir. Yıldız kayması ise, üzüntü ve sıkıntıdır.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku