Rüyada Yırtıcı Kuşlar Görmek

0

Bir kimsenin rüyada çaylak veya o türden vahşi kuşlar görmesi, zalim idareci, insafsız hakim ve memur ile tâbir olunur. Rüyada bir çaylağı vurarak öldürdüğünü görmek, hilekâr ve insafsız bir adamı mahvetmeye işaret eder. Bir kimsenin rüyada evinin damında veya bahçesindeki ağaçlardan birinin üzerinde çaylak tünediğini görmesi, devlet idarecileri tarafından gelecek menfaate işaret eder.

Rüyada kartal görmek uzun ömür ve geniş rızka işaret eder. Kartala sahip olduğunu görmek büyük mülke izzet ve şerefe kavuşur. Bir kimse rüyasında kartalın üstünde görse uzak yolculuğa çıkar.
Bu rüyayı gündüz gören kimse, hasta olur. Eğer kartal yavrusu kendisini tırmalarsa, o kimsenin hastalığı uzar. Rüyada kartal gören ve sesini işiten kimse bir adamla mücadele ve kavga eder. Bir kimse rüyasında bir kartalın kendisini yüklendiğini ve onunla beraber evine doğru uçtuğunu görse, o kimse iyi bir yolculuk yapar. Bir kimse rüyada kendisiyle beraber kartalın gökten düştüğünü görse, 0 kimsenin emel ve arzusu tamamlanmaz.

Rüyada doğan kuşunu çağırdığını görmek, iyi bir oğula nail olmaya delâlet eder. Rüyada doğan eti yediğini görmek, sultan tarafından gelecek mala delâlet eder. Yine doğan kuşu görmek; izzete, şerefe, saltanata, düşmana galip gelmeye, arzu ve isteklerine kavuşmaya, evlâda, hanıma, memleketlere, güzel mallara, sıhhate, gam ve kederden ferahlığa, gözlerin sağlamlığına ve çok sefer etmeye delâlet eder.
Bazı kere de doğan kuşları, avcılığı sebebiyle ölüme işarettir. Bazen da doğan, hapse girmeye, yiyecek ve içeceğin eksikliğine ve sıkıntıya delâlet eder. Rüyada elinde bir doğan kuşu olduğunu görmek, insanlar üstüne reis olmaya ve halk arasında methedilmeye delâlet eder.

Doğan kuşlarının toplu halde bir yöne gittiklerini görmek, o yere doğanların sayısınca hırsız ve yol kesici girmesine delâlet eder.

Rüyada şahin kuşu görmek, yüksek bir memuriyete delâlet eder. Çünkü şahinler yüksekten uçar.

Cafer-i Sâdık (r.a.) demiştir ki: Rüyada şahin kuşu görmek, üç vech ile tâbir olunur: a) Ferah, b) Müjde, c) Mal.
Rüyada şahin kuşu tuttuğunu görmek, ulüv-i kadre, yüksek mevki, makam ve izzete delâlet eder.

Denilmiştir ki: Rüyada görülen şahin, vefası olmayan zalim bir sultandır. Rüyada şahin kuşu, rütbe itibarıyla doğan kuşundan daha aşağıdır. Rüyada kendisini şahin kuşu olmuş görmek, bir şehre vali olmaya delâlet eder. Rüyada şahin eti yediğini görmek, kudret ve kuvvete, mal ve menfaate delâlet eder.

Elinden şahin kuşunun uçtuğunu görmek, mevkisini kaybedeceğine işarettir.

Rüyada atmaca kuşu görmek; zulmü cehaletiyle iç içe bir yöneticiye delalet eder. Elinde atmaca kuşu olduğun gören, kendisi tutuklu iken bir hırsız yakalar. Eli üzerine atmaca konan kimse insanların zavallılarıyla uğraşır. Sidik deliğinden bir atmaca çıktığını gören kimsenin kıt akıllı ama yiğit bir oğlu olur. Kendi doğal ortamında atmaca yavrusu bulan kimsenin bir oğul evladı olur. Rüyada atmaca görmek, düşmanına karşı üstünlüğe delalet eder. Atmaca, ayni zamanda, yapılan teşebbüslerin hedefine ulaşacağına da delalet eder.

Bir başka rivayete göre de: Atmaca kuşu, zalim, cahil, bir devlet adamına işaret eder.

Rüyada bir atmaca gören, günahkar ve acımasız bir kimse görür, atmacanın yavrusunu bulan kimsenin bir erkek çocuğu dünyaya gelir. Sidik deliğinden bir atmaca çıkarıldığını görmek, ahmak ve şecaatli (cüretkar) bir çocuğu olmasına delalet eder. Eli üzerinde bir atmaca olduğunu gören kimse, insanların acizlerini tercih edeceğine delalet eder.

Rüyanızda yırtıcı kuşların saldırısına uğradığınızı görmeniz, düşmanlarınızın sizi alt etmek için pusuda beklediklerine, her fırsatta sizi alt etmeğe çalıştıklarına delalet eder.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku