Rüyada Yün Görmek

0

Rüyada yün görmek; gerek görülsün, gerek giyilsin, gerekse yığılsın- mal ve dünyalığa, Sert, kalın ve kaba ve ondan mamul bir şeyi giyen kimseye yakışmayan yün üzüntü ve sıkıntıya; kışın yün satan kimseyi görmek ticaret ve kazanca, yazın görmek üzüntü ve kedere delalet eder.

Rüyada yün görmek, helal yoldan para kazanacağınıza işaret eder. Yün doldurmak, yakında evlilik yapacağınıza işaret eder. Temiz ve güzel yün çok iyi kısmettir. Yumakla yün çok paradır.

Rüyada yapağı halinde yün görmek, hiç şüphesiz helal olan mal ile tabir olunur. Yün yakmak malini elden çıkarmaktır. Vücudunda yün bittiğini görmek, malının artmasına delalet eder. Yünden yapılmış eşya iyi kalpli bir eşe, iplik haline gelmiş yün, hayırlı mal ve paraya; bir yastık ve yatağa yün doldurmak evlenmeğe işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada deve yünü görmek fayda, rızık, elbise, miras veya miras olmayan mala ya da gasp edilmiş mallara işarettir. Deve yünü, helal maldır. Rüyada birkaç yük deve yününe rastladığını gören kimse, büyük bir mala kavuşur. Rüyada yün giymiş bir kimseyi gören adam, kıymetli ve çok mal elde eder. Bazen de yün, gümüşe işarettir. Rüyada yün üzerinde uyuduğunu gören kimse, hanımı tarafından çok servete kavuşur. Rüyada yünün yanması dinin bozulmasına ve servetin elden gitmesine işarettir. Alim bir kimse rüyada yünden elbise giydiğini görse, zühd ve takva ile amel eder. Halkı zühd ve takvaya davet ve insanları ahiret için amel etmeye teşvik eder. Rüyada görülen yün, kederden kurtulmaya işarettir. Ancak yün, sert, kalın ve giyene yakışmıyorsa, fakirlik ve zillete işarettir. Borçların ödenmesi, huzur ve rahata kavuşmak olarak yorumlanır.

Kendi vücudunda yün bittiğini görmek, malın artmasına, rızka ve menfaate delâlet eder.

Bir kimsenin rüyada yün üzerinde uyuduğunu görmek, zevcesi tarafından gelecek çok mala alâmettir.

Rüyada yün taktığını görmek, malını kötü işlerde sarf etmeye işarettir.

Rüyada yünden mamul eşya görmek, saliha zevceye, iplik haline gelmiş yün, hayırlı mal ve servete, bir yastık veya yatağına yün doldurmak, evlenmeye delâlet eder.

Alim bir kimsenin rüyada üzerinde hiçbir elbise olmadan koyun derisini giydiğini görmesi, temiz bir adamdan gelecek mala ve menfaate işarettir.

Rüyada yün görmek, keder, şiddet, sıkıntı ve meşakkatten kurtulmağa delâlet eder.

Rüyada bir arslan yün giydiğini görmek, halkın mallarını zorla ellerinden alan zalim bir amire delâlet eder.

Rüyada köpeğin yünlü bir şey giydiğini görmek, adi bir kimsenin,muhterem bir zatın malı ile zengin olmasına işarettir. Bazı kere de yün görmek, gümüşe delâlet eder.

Rüyada yün görmek değeri yüksek faydalı şeylere, helal mala işaret eder. Yün üzerinde uyukladığmı görmek büyük mal ve servete kavuşmaya, dert ve kederlerden kurtulmaya işaret ettiği gibi yün yaktığım görmek mala ve servetin eksilmesine yorumlanır.

Allame Meclisi: Yün görmek; saygınlık kazanacağınıza işarettir.

İbn-i Sirin: Yün görmek, her bakımdan helal mala işarettir.

Dokunmamış yünün tabiri daha iyidir.

Yünlü elbise görmek; menfaate…
Yününüz olduğunu veya birinin size yün verdiğini görmek; gördüğünüz yün miktarınca mal elde edeceğinize işarettir.

«Allah, evlerinizi sizin için bir huzur ve sükûn yeri yaptı ve sizin için davar derilerinden gerek göç gününüzde, gerekse konaklama gününüzde, kolayca taşıyacağınız evler; yünlerinden, yapağılarından ve kıllarından bir süreye kadar (faydalanacağınız) bir ev eşyası ve bir ticaret malı meydana getirdi.»[216]

Kirmani: Elinizdeki yünleri attığınızı görmek; malınızı heder edeceğinize…
Yünün yandığını görmek; malınızı harcayacağınıza…
Üzerinizde yünlü bir elbise olduğunu görmek; kadınlara yönelik bir ticaret neticesinde mal elde edeceğinize…
Yünlü veya pamuklu elbise satın almak veya yünlü yatağınız olduğunu görmek; zengin bir kadınla evlenmek istediğinize işarettir.

Ayrıca Bakınız; Kırpmak.

Rüyanız hayrolsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku